Ruhi Yayinevi http://http://ruhiyayinevi.com.tr tr-tr noreply@ganipara.com Copyright 2020 004 İçimizdeki Firavun http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/icimizdekifiravun http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/icimizdekifiravun Uzun emellerimiz var.
Sabahı zorlayan hayallerimizin içinde nefretlerimiz, küskünlüklerimiz, umutlarımız.
Herkes Musa olmuş, Firavun’u kovalamaktayız. 
Her Musa’nın Firavunu tanınmıyor, uzaklarda ve acımasız. Hep biz iyi. Hep firavun birileri.
Sahiden koskoca dünyanın belasını kim yüklendi. Hele ki bu kadar iyinin yaşadığı bir ülkede….
Ey Firavun konuş…
Neredesin?

Seyyid Muhammed Ruhi
İçimizdeki Firavun

]]>
Sat, 21 Dec 2019 10:54:07 +0000
Teşhisten Tedaviye Kadim Hacamat http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/teshistentedaviyekadimhacamat http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/teshistentedaviyekadimhacamat Kadim kütüphane kapılarını aralıyor. 
Tıbbın son çağda yeniden üzerinde çalıştığı hacamat hakkında bugüne dek bilinmeyenler büyük kütüphanenin raflarından iniyor.
Hacamat tarihinin bilinmeyenleri, Tıbbı Nebevi’den kalan mirasın gerçek özellikleri, unutulmuş yağlı hacamat teknikleri gün yüzüne çıkıyor.
Kadim bilgi günümüzün tıp bilgisi ile harmanlanarak okuyucuya sunuluyor. Kupa uygulamasının sadece bir tedavi değil aynı zamanda tıbbi teşhis yöntemi olduğunu ortaya koyan bu kitap onlarca hastalığın teşhis yöntemini ve hacamatla tedavi yöntemini tarihsel özüne bağlı kalarak anlatıyor.
Hacamat ve kupa tedavisine ait teşhis yöntemlerini ilk defa gün yüzüne çıkartan kitap, bu alanda uğraşanlara yeni bir bakış açısı sunuyor.

]]>
Mon, 22 Apr 2019 00:22:05 +0000
Niyet http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/niyet http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/niyet Hayat, her adımında bitmek bilmeyen bir mücadele.

Mücadele ardı arkası kesilmeyen hedefler bütünü.

Durma

Koş

Dediler…

Koşma

Dur

Önce

Niyet et

]]>
Wed, 17 Apr 2019 16:46:02 +0000
Deistin Zikri http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/deistinzikri http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/deistinzikri İlahiyat üzerine yazılmış hiçbir kitap deizmi İslam Dini içerinden bir yönelim olarak görmedi. Halbuki Mutezile tamda deizmin kökeni olma yolunda bilinçli siyasal yapılanma olarak kurgulanmıştı.

Bu gerçeğin yanı sıra Müslüman bir ailenin gencin ağzından duyacağı cümleler için bilgi sahibi olması ve konuyu anlaması gerekiyordu.

Üç kitap halinde beyan edilmiş bu gerçekler İslam Düşünce Tarihi’nin mihengi olma yolunda gelecek problemlere karşılık büyük bir misyonu beyan ediyor.

Zikrini bilmediğinizin fikrini anlayamazsınız.

]]>
Tue, 04 Dec 2018 14:17:02 +0000
Merhaba Deist http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/merhabadeist http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/merhabadeist Deizm bir dindir.

Tevhid anlayışının dışında kalan İslam Dini dışındaki tüm dinler gibi doğruyu arayan adamların yeni dini.

Merhaba Deist

Sana, senin inancını, senin anlayacağın şekilde ve tüm dünyanın felsefik anlayışını bin süzgeçten geçirip senin aklına sunan birileri daha önce hiç olmadı.

Gel;

Seni sen gibi konuşalım…

]]>
Tue, 04 Dec 2018 14:16:58 +0000
Ben Deist Olsam http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/bendeistolsam http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/bendeistolsam Kapıdan içeri giren adamın hayatımda neleri değiştireceğini bilemezdim.

]]>
Tue, 04 Dec 2018 14:16:51 +0000
005 Uzlet http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/uzlet http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/uzlet İnsanoğlu sevgi üzerine yaratıldı.  Hislerimizi hatırlatmak üzere hep bir yerlere sığınmak istedik. Mesele insanlardan uzaklaşmak değildi. Öncelikle nefsimizden uzaklaşmamız gerekiyordu. Bazen bu duruma yalnızlık hastalığı da bulaştı. Halbuki her yanımızı uzlet isteği ile aşk kaplamıştı…

]]>
Tue, 04 Dec 2018 14:16:39 +0000
Esmaül Hüsna 7. Cilt http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/esmaulhusna7 http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/esmaulhusna7 İslam Tarihi’nin Esmaül Hüsna hakkında yazılmış en büyük eserinin yedinci cildi Allahu Zülcelal’in büyük tecellileri ile varlığın inkişafına ışık tutuyor.

]]>
Wed, 25 Jul 2018 15:31:02 +0000
003 Tesbih http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/tesbih http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/tesbih Her şey Rabbini nasıl tesbih edebilir?
Hakiki bir mütefekkirin gerçeklerle karşılaşması için tesbih ne kadar gereklidir?
Hurafe midir, gerçek midir?
Yeni bir yolculuk başlıyor…
Alem Hakk’ı tesbih eder…

]]>
Thu, 17 May 2018 15:13:12 +0000
Esmaül Hüsna 6. Cilt http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/esmaulhusna6 http://ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/esmaulhusna6 İslam Tarihi’nin Esmaül Hüsna hakkında yazılmış en büyük eserinin altıncı cildi Allahu Zülcelal’in büyük tecellileri ile varlığın inkişafına ışık tutuyor.
Yirmi beş ciltlik dev eserin altıncı cildiyle Allahu Zülcelal’i tanımaya devam ediyoruz.
Hafiz olan Hz. Allah alemi insanı korumaya mecbur ediyor.
Kerim olan Hz. Allah insana ikram ediyor.
Şekur olan Hz. Allah alemleri şükür ile mükellef tutuyor.
Hak olan Hz. Allah insana kendisini bulabilme hakkını ikram ediyor.

]]>
Mon, 23 Apr 2018 13:55:08 +0000